Gastronomia na Zamku Książąt Pomorskich powraca. Prestiż obiektu przyciąga turystów

Gastronomia na Zamku Książąt Pomorskich powraca. Prestiż obiektu przyciąga turystów

Zamek Książąt Pomorskich to wyjątkowy obiekt w skali europejskiej, który każdego miesiąca przyciąga tysiące turystów. Jednak przez ostatnie lata nie było możliwe spożywanie posiłków czy picie kawy na terenie samego zamku, co stanowiło duże zaskoczenie dla wielu odwiedzających. Takie sytuacje są absolutnie rzadkością wśród miejsc o podobnej randze – mówi jeden ze szczecińskich gastronomików, aktywny w lokalnym sektorze biznesowym. Od czasu, kiedy restauracja Na końcu korytarza zakończyła swoją działalność na Zamku Książąt Pomorskich, nie działa tam już żadna inna. Planuje się jednak to zmienić i otworzyć nowe punkty gastronomiczne do 2025 roku.

Zamek Książąt Pomorskich jest jednym z najcenniejszych atrakcji turystycznych Szczecina. Toteż zdumiewa fakt, że w trakcie letniego sezonu nie ma możliwości zjedzenia na jego terenie posiłku czy choćby wypicia kawy. Mimo że w pobliżu znajduje się wiele restauracji i kawiarni, na terenie samego Zamku brakuje takich miejsc od czasu zamknięcia ostatnich dwóch lokali.

W 2017 roku, w wyniku katastrofy budowlanej w północnym skrzydle Zamku, zamknięta została restauracja Zamkowa. Jej dzierżawca nadal toczy spór sądowy z instytucją kultury podległą marszałkowi.

W 2023 roku, po 24 latach funkcjonowania, swoje drzwi dla klientów zamknęła restauracja Na końcu korytarza, prowadzona przez Bolesława Sobolewskiego. W rozmowie z nami w lipcu zeszłego roku wyrażał żal, że jego prośby o ulgi czynszowe i bardziej korzystne rozliczanie kosztów energii nie zostały wysłuchane.