Trwa przygotowanie do sprzedaży gruntów za 3,5 mln zł przy Gubałówce pomimo sprzeciwu lokalnej społeczności

Trwa przygotowanie do sprzedaży gruntów za 3,5 mln zł przy Gubałówce pomimo sprzeciwu lokalnej społeczności

Miasto jest w trakcie procedury mającej na celu sprzedaż niezabudowanego terenu o powierzchni 9627 m2, położonego przy ulicy Miodowej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Lisiej Góry. Powyższy teren jest wyceniony na kwotę 3,5 miliona złotych.

Według obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, grunt ten może być wykorzystany na prowadzenie działalności opiekuńczej, leczniczej i rehabilitacyjnej. Wskazana lokalizacja jest doskonała na utworzenie centrum dla osób z niepełnosprawnościami, które posiadałoby również infrastrukturę rehabilitacyjno-socjalną.

Mimo że w lutym radni miejski podjęli decyzję o sprzedaży tej działki, ignorowali oni zdanie swoich kolegów z rad osiedlowych.

Rada Osiedla Osów wyraziła swoje niezadowolenie z tej decyzji, argumentując, że sprzedaż nieruchomości jest nieodpowiednia i sprzeczna z interesem mieszkańców. Uważają, że grunt powinien pozostać w zasobach miasta, aby służyć teraźniejszym i przyszłym potrzebom mieszkańców Osiedla Osów – jak podkreślono w uzasadnieniu uchwały przyjętej przez radę miejską.

Proces sprzedaży gruntu odbędzie się w formie otwartego przetargu ustnego. Na chwilę obecną, nie jest jeszcze znana dokładna data przetargu.