Autostrada A6 pod Szczecinem sparaliżowana – zator przekracza 10 kilometrów

Autostrada A6 pod Szczecinem sparaliżowana – zator przekracza 10 kilometrów

Pod Szczecinem, na autostradzie A6 oraz drogach ekspresowych S3 i S6, zauważono znaczne natężenie ruchu. Jest to wynikiem powrotów z długiego weekendu, co prowadzi do coraz większych korków na wspomnianych trasach – jak donosi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). W ciągu jednej godziny, korek na A6 przed węzłem Klucz wydłużył się o imponujące 10 km.

GDDKiA poinformowała o intensyfikacji ruchu na autostradzie A6 oraz drogach ekspresowych w okolicach Szczecina. Rosnąca kolejka pojazdów została zauważona już przed godz. 11. O tej porze zator na trasie przed węzłem Klucz, gdzie droga A6 krzyżuje się z S3, wynosił 3 km. Jednakże niespełna pół godziny później korek urósł do 6 km.

Natężenie ruchu na drogach prowadzących do przejścia granicznego w Kołbaskowie oraz w stronę Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania i Wrocławia rosło z każdą minutą. „Zmieniająca się sytuacja na drogach jest dość dynamiczna. Obecnie obserwuję zator, którego długość wynosi już ponad 10 km” – powiedziała Roksana Zamborska, dyżurna punktu informacji drogowej GDDKiA w Szczecinie po godz. 12.

Przy węźle Goleniów Północ, gdzie S6 (prowadząca z Kołobrzegu, Koszalina, Gdańska) łączy się z S3, korek wynosi około 2,5 km. Natomiast przy węźle Łozienica kolejka pojazdów wydłużyła się o ok. 6 km, natomiast w okolicach węzła Kliniska Wielkie można zaobserwować zator na odcinku około 4 km.

„Warunki na drodze pozwalają jechać, ale tempo jest bardzo wolne. Duże natężenie ruchu wynika oczywiście z powrotów po długim weekendzie. Głównie z miejscowości położonych na wybrzeżu. Nie jest łatwo oszacować, ile czasu zajmie pokonanie tych zakorkowanych odcinków, ale wydaje się, że przynajmniej dodatkowa godzina zostanie tam spędzona” – wyjaśniła dyżurna GDDKiA.

GDDKiA dodatkowo doniosła o kilkusetmetrowym zatorze na A6 przed przejściem granicznym w Kołbaskowie, związanym z kontrolami przeprowadzanymi przez niemieckie służby.