Cudowny weekend pełen atrakcji dla rodzin na alei Wojska Polskiego

Cudowny weekend pełen atrakcji dla rodzin na alei Wojska Polskiego

Przygotujcie się na ekscytujące wydarzenie w Szczecinie, które przyniesie zabawę dla całych rodzin. Aleja Wojska Polskiego stanie się miejscem festynu zorganizowanego z okazji Dni Rodziny. W sobotę, przy lokalizacji znanej jako dawna ściana płaczu, będą miały miejsce rozmaite zabawy i atrakcje. Swoją twórczość zaprezentują tancerze, orkiestra, a także dziecięce chóry. Odbywać się będą pomiary składu ciała, pokazy bańek mydlanych, a także warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dni Rodziny w Szczecinie są corocznym wydarzeniem, które w tym roku odbędzie się od piątku 21 czerwca do niedzieli 23 czerwca. To idealny czas na świętowanie Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Taty. Centrum Inicjatyw Rodzinnych, organizator imprezy, zapewnia trzy dni pełne muzyki, tańca i niezapomnianych emocji.

Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej podkreśla: „Centrum Inicjatyw Rodzinnych od początku swojej działalności ma siedzibę w Alei Wojska Polskiego. Po niedawnej przebudowie tej alei, nie da się wymyślić lepszego miejsca na świętowanie Dni Rodziny”.

W piątek, 21 czerwca, Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprasza do swojej siedziby przy al. Wojska Polskiego 51. Tam mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej o dostępnych formach wsparcia i aktywności dla rodzin oraz poznać pracowników centrum. Dla najmłodszych przygotowano między innymi malowanie kredą, stoisko z balonami, miniwystawę prac plastycznych „Rodzinnie w CIR”, zabawy kreatywne i fotobudkę. Zapraszamy od godziny 10:00 do 15:00.

Sobota, 22 czerwca, będzie dniem pełnym atrakcji. W godzinach od 11:00 do 15:00, przy dawnej „ścianie płaczu” na al. Wojska Polskiego odbędzie się rodzinny festyn. Maciej Homis zapowiada: „Od godziny 11:00, uczestnicy będą mogli korzystać z różnorodnych atrakcji i spędzić czas w rodzinnej atmosferze. Można będzie posłuchać muzyki, obejrzeć występy Szczecińskiej Trzynastki, Chóru Dziewczęcego Polka oraz tancerzy ze szczecińskich szkół. Przygotowano także gry i zabawy dla dzieci oraz ciekawe animacje”.

Kulminacją weekendu będzie rodzinne ognisko, które rozpocznie się w niedzielę, 23 czerwca o godz. 12:00 w ogrodzie INKU Inkubatora Sektorów Kreatywnych przy al. Wojska Polskiego 90. Udział w festynie jest bezpłatny.