Odkrywaj moc jogi na świeżym powietrzu – bezpłatna oferta dla wszystkich

Odkrywaj moc jogi na świeżym powietrzu – bezpłatna oferta dla wszystkich

Słoneczna pogoda i tłumy uczestników towarzyszyły pierwszym w tym sezonie lekcjom „Jogi na trawie” w Policach, które miały miejsce minionej niedzieli. Jeżeli nie zdążyliście dołączyć, nie martwcie się. Przed nami jeszcze dziewięć takich spotkań zaplanowanych na ten rok. Osoby, które już spróbowały jogi w plenerze, mają możliwość powtarzania tego doświadczenia dokładnie tyle samo razy. Zajęcia mają odbywać się przeważnie w niedziele aż do końca lata i zaczynają się o godzinie 18. Dostępne są one dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej, całkowicie za darmo i bez konieczności rejestrowania się.

Adriana Lewandowska, instruktorka jogi, prowadzi te spotkania. To już drugi rok, kiedy organizuje cykl „Jogi na trawie”, z pełnym wsparciem ze strony Gminy Polica. Spotkania odbywają się na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 przy ulicy Piaskowej w Policach. Każdy zainteresowany ma szansę wzięcia udziału w tych sesjach.

Adriana Lewandowska, inicjatorka i organizatorka tych spotkań, z entuzjazmem opowiada o korzyściach płynących z uprawiania jogi. Wśród nich wymienia obniżenie ciśnienia, pobudzenie metabolizmu, dotlenienie organizmu, poprawę nastroju oraz naukę uspokajania się. Podkreśla również, że regularne ćwiczenia dostosowane do naszych możliwości są inwestycją w nasze zdrowie i kondycję fizyczną. Joga pozwala na utrzymanie sprężystości i samodzielności nawet w późniejszym wieku.

Jednak joga to nie tylko ćwiczenia, ale też czas na rozmowy i zadawanie pytań instruktorce. Adriana Lewandowska pozostaje do dyspozycji uczestników także po zakończeniu części praktycznej. Wystarczy przyjść ze swoją matą lub kocem oraz butelką wody. Najbliższe zajęcia „Jogi na trawie” odbędą się już kolejną niedzielę (23 czerwca) o godzinie 18 i potrwają godzinę. Kolejne terminy można sprawdzać na stronie Studio Jogi w Policach na Facebooku. Zajęcia planowane są na każdą niedzielę aż do 1 września, jednak mogą wystąpić pewne zmiany z powodu np. złej pogody.