Stargard: Ponad 100 par obchodzi Złote i Diamentowe Gody

Stargard: Ponad 100 par obchodzi Złote i Diamentowe Gody

W Stargardzie, na uroczystości zgromadziło się ponad 100 par małżeńskich, które świętowały swoje Złote lub Diamentowe Gody. Te wyjątkowe jubileusze, oznaczające 50 lub nawet 60 lat wspólnego życia, były celebrowane w Stargardzkim Centrum Kultury. Tam, w otoczeniu rodziny i najbliższych, małżeństwa te otrzymały odznaczenia z rąk prezydenta miasta.

Podczas przemówienia, Rafał Zając, prezydent miasta Stargardu, podkreślił znaczenie tych długotrwałych związków. Wskazał pary świętujące swoje jubileusze jako autorytety, które powinny być dla nas wzorem. Podkreślił, że za nimi kryją się zarówno chwile radosne, jak i trudne momenty. Przede wszystkim jednak to ich wytrwałość i ciągłe wsparcie dla siebie nawzajem są fundamentem udanego małżeństwa. To jest źródłem podziwu, ale także inspiracją dla nas wszystkich – jak mądrze i trwale kochać bez względu na to, co przynosi los.

Chociaż głównym punktem uroczystości było wręczenie medali, to nie była to jedyna atrakcja. Było mnóstwo gratulacji, życzeń i wspólnych zdjęć. Na scenie dla jubilatów zaprezentowali się także Miłosz Krysiak i Eryk Kucharski. Są oni laureatami tegorocznej nagrody prezydenta Stargardu dla Młodego Artysty, a także podopiecznymi Młodzieżowego Domu Kultury.