Niedziela w Szczecinie – Festiwal "Zrobione w Szczecinie" i Bazar Smakoszy w jednym miejscu

Niedziela w Szczecinie – Festiwal "Zrobione w Szczecinie" i Bazar Smakoszy w jednym miejscu

Kolejna atrakcja dla miłośników szczecińskich produktów szykuje się na najbliższą niedzielę. Wyjątkowe wydarzenie, na którym będzie można zetknąć się z lokalnymi producentami wyróżnionymi znakiem „Zrobione w Szczecinie”, oraz zaczerpnąć pełni aromatów na Szczecińskim Bazaru Smakoszy. Spotkanie planowane jest w OFF Marinie.

Organizatorzy przygotowują drugą edycję festiwalu „Zrobione w Szczecinie”, który realizowany jest we współpracy ze Szczecińskim Bazarem Smakoszy. Wydarzenie zaplanowano na 23 czerwca (niedziela) i potrwa od godziny 10:00 do 14:00. Miejsce spotkania to sala boczna na piętrze OFF Mariny, ulica Chmielewskiego 18, gdzie laureaci nagrody „Zrobione w Szczecinie” będą czekać na mieszkańców miasta.

Tomasz Klek, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, zapewnia, że oferta zgłoszonych marek jest naprawdę unikalna i każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Druga odsłona festiwalu to także promocja idei „Zrobione w Szczecinie”. ARMS, jako koordynator projektu, udzieli informacji i pomocy formalnej dotyczącej najbliższego naboru, którego start zaplanowano na 1 lipca.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji, oferta będzie różnorodna. Wystawione będą zarówno przedmioty dekoracyjne, jak i użytkowe, unikalne pamiątki, kosmetyki, książki lokalnych autorów oraz przysmaki szczecińskiej kuchni.

Bazar Smakoszy odbędzie się równolegle w dużej sali. Odwiedzający będą mogli zrobić zakupy, ale również skosztować ciepłych dań. Na kilkudziesięciu stoiskach znajdą m.in. pieczywo, wędliny, świeże warzywa i owoce, nabiał, wiele słodkości, przetwory i wiele specjałów kuchni międzynarodowej.

Na terenie festiwalu zaplanowano też kilka niespodzianek. Jedną z nich jest wystawa zdjęć laureatów ostatniej edycji „Zrobione w Szczecinie”, przygotowana przez Zakład Fotograficzny Minifot. Eksponaty będzie można obejrzeć na dziedzińcu OFF Mariny. Głównym celem była prezentacja osobowości laureatów na tle ich produktów czy działalności – dodaje Tomasz Klek.

Wstęp na drugą edycję festiwalu „Zrobione w Szczecinie” jest bezpłatny. Znak „Zrobione w Szczecinie” przyznawany jest od 2018 roku i do tej pory otrzymało go około 120 lokalnych marek.