Komunikacja miejska w Kołobrzegu poszukuje funduszy: kolejny parking podlega opłatom

Komunikacja miejska w Kołobrzegu poszukuje funduszy: kolejny parking podlega opłatom

Od początku miesiąca, mieszkańcy Kołobrzegu korzystają z usług Komunikacji Miejskiej za darmo. Ten krok, który został podjęty przez Radę Miasta jeszcze przed rozpoczęciem kampanii wyborczej samorządowej, stawia przedsiębiorstwo przed koniecznością znalezienia dodatkowych funduszy na pokrycie powstałych kosztów.

Wydaje się, że to właśnie z tego powodu kolejny parking w mieście stał się płatny. Parking ten, obsługiwany przez nowo zainstalowane parkomaty, znajduje się w pobliżu ruchliwego targowiska, które przyciąga wielu odwiedzających w każdy wtorek i piątek.

Ten parking był zawsze popularny w te dni i nie ma żadnych przesłanek do zmiany tej sytuacji. Teraz jednak, oprócz pieniędzy na zakupy, klienci targowiska muszą również przewidzieć kilka złotych na opłacenie parkingu.

Opłata za pozostawienie pojazdu na tym parkingu będzie naliczana przez cały rok, od 9 rano do 21 wieczorem. Oficjalnie, zmiana z bezpłatnego parkingu na płatny ma na celu zwiększenie rotacji samochodów na parkingu. Jednak klienci targowiska, widząc w tym wyłącznie chęć zwiększenia zysków, nie kryją swojego niezadowolenia.

– Kiedy nie jest jasne, o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze – mówią, kręcąc nosami.