Prace budowlane przystanku Szczecin Zdunowo. W planach jest także parking i chodniki

Prace budowlane przystanku Szczecin Zdunowo. W planach jest także parking i chodniki

W związku ze Szczecińską Koleją Metropolitalną w mieście trwają prace budowlane nad przystankiem Szczecin Zdunowo, którego zadaniem będzie ułatwienie pasażerom przesiadki na pociąg. Warto też zaznaczyć, że wcześniej PKP PLK zdążyło już zmodernizować kilka peronów linii Szczecin – Poznań.

Jak informują przedstawiciele władz Szczecina, za prace budowlane i postawienie nowej infrastruktury odpowiada miasto, którego celem jest stworzenie przystanku Szczecin Zdunowo, aby zapewnić pasażerom łatwiejsze przesiadki. Cały teren będzie zorganizowany w taki sposób, aby podróżujący mogli bez trudu dotrzeć na pociąg.

Nowa ścieżka rowerowa i przebudowana ulica Gościniec

W związku z tym przeprowadzane prace obejmą także przebudowę brukowanej ulicy Gościniec, a także budowę miejsca do zawracania, miejsc parkingowych, chodników, szybkich dojść do peronów, a nawet ścieżki rowerowej.

Jak oświadczył Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie, termin zakończenia prac planowany jest na wrzesień br. A jak na tę chwilę trwają prace nad podbudową z kruszywa, która będzie podwaliną pod przyszłą nawierzchnię. W dalszym ciągu trwają też roboty brukarskie. Z kolei następny etap renowacji obejmie roboty elektryczne i teletechniczne.

Wykonawcą zlecenia jest firma Musing Bud. Natomiast koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.

Możesz też zerknąć, kogo zatrudniono do prac budowlanych nad szpitalem w Kluczborku.