Pożar w centrum Szczecina

Pożar w centrum Szczecina

Wczoraj 7 grudnia 2022 w centrum Szczecina wybuchł duży pożar. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w starej kamienicy znajdującej się przy ulicy Rayskiego 17 w Szczecinie. Pożar wybuchł przed południem. Na miejscu bardzo szybko pojawiła się straż pożarna, ratownicy medyczni, pogotowie gazowe, a także funkcjonariusze z komendy powiatowej policji.

Ze względu na grożące niebezpieczeństwo przeprowadzono ewakuację ośmiu mieszkańców kamienicy, a także zablokowano ulicę Rayskiego. W wyniku pożaru dwie osoby zostały poważnie poszkodowane i przewieziono je do szpitala. Inne znacząco odczuły skutki pożaru. Według zeznań świadków pożar wybuchł na parterze, w mieszkaniu samotnie mieszkającej staruszki. Ogień wystąpił w okolicach pieca kaflowego. Na szczęście w wyniku pożarku nikt nie zginął.

Oby do podobnych sytuacji w naszym mieście dochodziło jak najrzadziej. Policjanci uczulają o zachowanie czujności. Nastąpił sezon zimowy, a więc okres grzewczy, w czasie którego każdego roku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z użyciem ognia. Każdego roku w wyniku wybuchu gazu, czy też awarii kominków giną ludzie.