Centrum rekreacji na osiedlu Zawadzkiego dokończone

Centrum rekreacji na osiedlu Zawadzkiego dokończone

Nowo wybudowane centrum rekreacyjne w sercu osiedla Zawadzkiego jest już gotowe do użytku. Oferta tego miejsca jest bogata – od placu zabaw dla najmłodszych, poprzez wybieg dla psów, aż po ścieżki dla entuzjastów jazdy na rolkach. W planach na jesień jest również nasadzenie około 200 drzew. Niemniej jednak, niektórzy mieszkańcy zauważyli brak infrastruktury dla starszych osób, takiej jak dodatkowe ławki w cieniu. Pani Ania wyraziła niezadowolenie z faktu, że pomyślano o potrzebach dzieci i psów, ale zapomniano o seniorach.

Choć odnowiona przestrzeń zielona wciąż może nie przypominać pełnoprawnego parku, istnieje spore prawdopodobieństwo, że stanie się ona ulubionym miejscem spotkań lokalnej społeczności. Dzieci mogą cieszyć się nowym placem zabaw, a pasjonaci jazdy na rolkach mogą korzystać ze specjalnie przygotowanego do tego celu toru. Dodatkowo z myślą o właścicielach czworonogów, zaprojektowano i wybudowano wybieg dla psów.

Część odnowionej przestrzeni została zachowana jako łąka kwietna, umiejscowiona obok drewnianej pergoli z ławkami. Już teraz miejsce to jest przygotowane na przyjęcie swoich pierwszych mieszkańców – jaskółek oraz owadów i motyli, dla których zostały przygotowane specjalne domy.

Reakcje mieszkańców osiedla Zawadzkiego na nową inwestycję są pozytywne. Wielu z nich cieszy się z tej zmiany, uważając ją za korzystną szczególnie dla najmłodszych i właścicieli psów. – To bardzo ładne miejsce. Efekt końcowy jest imponujący, a słyszałem, że planowane jest posadzenie jeszcze więcej drzew – podkreślał jeden z mieszkańców.

Na jesieni planowane jest dosadzenie blisko 200 drzew na Psim Polu, które mają zapewnić cień na placu zabaw. Firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak była odpowiedzialna za realizację tej inwestycji, a jej koszt wyniósł 3,8 mln zł.