Nowoczesne centrum monitoringu dla Koszalińskiej Policji o wartości miliona złotych

Nowoczesne centrum monitoringu dla Koszalińskiej Policji o wartości miliona złotych

Nowy, zaawansowany technologicznie sprzęt został właśnie dodany do arsenale Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Wartość nowo nabytego zestawu wynosi milion złotych. Fundusze na zakup nowoczesnego, mobilnego centrum monitoringu pochodzą z finansowania Unii Europejskiej, dokonanego przez Krajowy Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Częścią składową mobilnej jednostki monitorującej są: samochód terenowy isuzu D-Max, quad marki kawasaki oraz dron Matrice 350 RTK DJI wyposażony w termowizyjną kamerę i system zrzutowy. Dron będzie używany nie tylko do poszukiwania osób zaginionych, ale także podczas akcji ratowniczych na obszarach wodnych. Dzięki systemowi zrzutowemu, bezzałogowy pojazd może dostarczyć potrzebującym środki ratunkowe. Planowane jest również wykorzystanie drona do zabezpieczania dużych wydarzeń masowych i monitorowania ruchu drogowego.

Samochód isuzu D-Max, napędzany na wszystkie cztery koła, również został odpowiednio przygotowany do służby. Wyposażono go w agregat prądotwórczy, system oświetleniowy i wyciągarki. Dodatkowo, na jego wyposażeniu znajduje się torba ratownicza R0 oraz składana przyczepka, która umożliwia transport noszy z osobą poszkodowaną w trudnodostępnych obszarach.