Plan Dewelopera Siemaszko na Dawną Halę MTS: Niweczenie Wyburzenia

Plan Dewelopera Siemaszko na Dawną Halę MTS: Niweczenie Wyburzenia

Co aktualnie dzieję się w miejscu Międzynarodowych Targów Szczecińskich? Może to być nieoczekiwane dla obywateli, ale deweloper póki co nie ma zamiaru dekonstruować ogromnej hali, która jeszcze kilka lat temu była miejscem targów i koncertów. Teraz jest to przestrzeń, gdzie działają pewne duże korporacje.

Pomimo iż wielu obywateli sądziło, że dawna hala MTS przy ulicy Struga jest pusta od momentu jej zamknięcia, dzisiaj na jej terenie funkcjonuje kilka firm prowadzących stałą działalność gospodarczą.

„Przestrzeń w hali jest podwynajmowana firmom, które nie zajmują się działalnością deweloperską. Hala nie zostanie wyburzona przez najbliższe lata. Współistniejemy w symbiozie z przedsiębiorcami. W Szczecinie istnieje duża potrzeba przestrzeni, która mogłaby być użyta jako magazyn i nie tylko. Hala będzie stała na swoim miejscu dopóki nasza inwestycja nie będzie wymagała tej części działki” – zapowiada Michał Drobiazgiewicz, menadżer budowy nowego osiedla na terenie MTS.

Deweloper Siemaszko nabył halę MTS wraz z szerokim terenem od miasta Szczecin w 2019 roku. Przedtem miejsce to było wykorzystywane na wystawy i targi. Miasto zrezygnowało z tego ze względu na niską opłacalność, a same obiekty MTS wymagały kosztownej modernizacji.

Siemaszko już rozpoczął budowę przy ulicy Struga. Na początku powstanie tylko jeden budynek, mimo iż firma posiada pozwolenie na budowę trzech budynków. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do nowych domów przy ulicach Struga/Rubinowej na przełomie lat 2025 i 2026. W pierwszym etapie powstanie 125 lokali o metrażu od 32 do nawet 128 metrów kwadratowych.