Stargard: Nowe miejsce do rekreacji na osiedlu Lotnisko gotowe już w maju

Stargard: Nowe miejsce do rekreacji na osiedlu Lotnisko gotowe już w maju

Aktywnie przekształcana jest przestrzeń na osiedlu Lotnisko w Stargardzie. Prace budowlane, mające na celu stworzenie nowego punktu relaksacyjno-rekreacyjnego, zostały właśnie rozpoczęte.

Oczekiwany przez mieszkańców obiekt powstaje na otwartej przestrzeni zielonej przy ulicy Tańskiego. Ta lokalizacja nie została wybrana przypadkowo – są tam już istniejące udogodnienia takie jak dwa boiska, plac zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu. Dodatkowo, w najbliższym sąsiedztwie tych miejsc, trwają prace nad drewnianą wiatą. Otoczenie wiaty planowane jest do utwardzenia, a także zostaną tam umieszczone kosze na odpadki.

Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu, zapewnia, że nowa inwestycja zapewni mieszkańcom kolejne miejsce do aktywnego spędzania czasu wolnego. W centralnym punkcie nowego obiektu znajdować się będzie zadaszona wiata wykonana z drewna. Wyposażona będzie ona w dwa stoły oraz ławki. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać ze specjalnie wyznaczonego miejsca, gdzie w bezpieczny sposób będzie można rozpalić ognisko.

Projekt ten jest realizowany jako część Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego i kosztować ma około 150 tysięcy złotych. Szacuje się, że już w maju bieżącego roku, obywateli zainteresowanych korzystaniem z nowego miejsca rekreacji nie będą musieli dłużej czekać na jego otwarcie.