Rozpoczęcie dodatkowego naboru na mieszkania w Kołobrzegu ze względu na brak chętnych

Rozpoczęcie dodatkowego naboru na mieszkania w Kołobrzegu ze względu na brak chętnych

W Kołobrzegu trwa proces realizacji inicjatywy pod nazwą „Mieszkania dla Rozwoju”. Jest to program skupiający się na budowie obiektów komunalnych, które mają być przeznaczone do celów lokatorskich.

Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które stoi za tym projektem, zdecydowało początkowo o konstrukcji czterech budynków. W sumie plany obejmują powstanie dziesięciu bloków. Kilka z nich już ukończono i rozdano przyszłym mieszkańcom klucze. Łącznie na ten moment dostępne jest 124 lokale mieszkalne. Miasto określiło regulacje dotyczące przydziału mieszkań. Mimo że oferta wywołała niemałe zainteresowanie, nadal nie znaleziono najemców do wszystkich lokali. Pozostaje jeszcze 17 mieszkań bez najemców. Z tego powodu władze miasta zdecydowały o uruchomieniu dodatkowego naboru.

Zgłaszanie chęci wynajmu jest możliwe dla osób, które zarabiają co najmniej 3335,72 zł miesięcznie w przypadku gospodarstw jednoosobowych, czy też dla rodzin, gdzie dochód na osobę przekracza 2382,60 zł. Zainteresowani mogą pobrać wnioski o przydział na stronie internetowej witkowice.kolobrzeg.eu. Termin składania wniosków upływa 30 maja. Program jest kierowany do osób, które nie mają wystarczających dochodów, aby zaciągnąć kredyt mieszkaniowy, ale zarabiają na tyle dużo, aby mogły zagwarantować regularne płatności czynszu.