Upragniona inwestycja w Barlinku – parking przy ulicy Szpitalnej

Upragniona inwestycja w Barlinku – parking przy ulicy Szpitalnej

Z niecierpliwością oczekuje się finalizacji prac nad budową parkingu przy ulicy Szpitalnej w Barlinku. Wydaje się, że jest to jedna z najbardziej pożądanych realizacji inwestycyjnych w tym mieście.

Miejsca parkingowe będą dostępne dla wszystkich, którzy z różnych powodów odwiedzają szpital – czy to w celu skorzystania z usług poradni, odwiedzenia pacjentów, czy skorzystania z usług lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, którzy przyjmują w Przychodni Zdrowia. Parking będzie również na rękę klientom filii wydziału komunikacji starostwa powiatowego w Myśliborzu.

Obecnie, znalezienie legalnego miejsca parkingowego na ulicy Szpitalnej to prawdziwe wyzwanie. Stąd też widok samochodów zaparkowanych w każdym możliwym miejscu nikogo nie dziwi. Niestety często kończyło się to mandatami wystawianymi przez funkcjonariuszy policji lub pouczeniami. Teraz, tuż obok szpitala, powstaje 67 miejsc postojowych o nawierzchni zrobionej z ażurowych płyt betonowych oraz kostki brukowej. Przewidziano tam dwa wjazdy oraz terenowe schody. Cały obszar będzie odpowiednio oświetlony, a teren zostanie uporządkowany i udekorowany nasadzeniami drzew.

Całkowity koszt inwestycji wynosi około 1 milion 150 tysięcy złotych, z czego 700 tysięcy to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace mają zakończyć się w czwartym kwartale bieżącego roku.